Loading color scheme

Skuteczne video na Facebooka

Jakie video na Facebooka

Zapraszamy do lektury krótkiego poradnika, w którym omawiamy najwazniejsze aspekty dotyczące publikowania treści wideo na Facebooku.

Nie od dziś wiadomo, że treści wideo działają o wiele lepiej niż zdjęcia, grafiki i posty tekstowe. Generują znacznie większe zasięgi organiczne i znacznie niższe stawki w reklamach płatnych.

Jest jednak kilka zasad, których należy przestrzegać, aby film, który wrzucamy na swój fanpage rzeczywiście odniósł sukces.

Oto kilka najważniejszych:

1. Nigdy, przenigdy nie wrzucaj linków do filmów z YouTube.

Facebook i YouTube walczą ze sobą o użytkowników, dlatego linki do YT mają w zasadzie zerowe zasięgi organiczne. Nawet jeśli Twój film jest super popularny na YouTubie nie promuj go na Facebooku. Wgraj go raz jeszcze, bezpośrednio do posta, osiągniesz znacznie lepsze efekty.

2. Jeśli masz możliwość nie korzystaj z poziomych formatów wideo.

Aż 96% użytkowników Facebooka przegląda go z poziomu urządzeń mobilnych, dlatego najlepiej działają filmy w formacie pionowym lub kwadratowym. Kwadratowe wideo pasuje także idealnie na Instagrama.

3. Dodaj teksty i napisy.

Jeśli w Twoim filmie jest lektor lub jakieś dialogi, koniecznie dodaj napisy do filmu! Większość użytkowników mediów społecznościowych przegląda je nie włączając dźwięku. Napisy znacznie zwiększają prawdopodobieństwo obejrzenia danego wideo.

4. Zwróć uwagę na jakość filmu i format pliku.

Wrzucając film na swój fanpage nie kompresuj go wcześniej i nie zmniejszaj. Wrzuć plik w najlepszej jakości jaką dysponujesz. Formaty zalecane przez Facebooka to MP4 lub MOV.

5. Przyciągnij uwagę od pierwszych sekund.

Najważniejsze w Twoim filmie są pierwsze 3 sekundy. To one decydują o tym, czy Twoi odbiorcy obejrzą pozostałą część filmu.

6. Nie twórz zbyt długich filmów.

Wg badań najlepsze rezultaty osiągają filmy, które trwają do 30 sekund. Oczywiście dotyczy to przede wszystkim filmów reklamowych, ale warto mieć na uwadze fakt, że krótkie wideo działają po prostu lepiej.

7. Dostosuj miniaturę.

To czy Twój film zacznie wyświetlać się automatycznie, czy pokaże się tylko jako miniatura nie zależy od Ciebie. To indywidualne ustawienie każdego użytkownika. Dlatego koniecznie dostosuj miniaturę filmu, aby przyciągała uwagę jak najbardziej i zachęcała do kliknięcia w przycisk "play".

Naprawdę warto wziąć pod uwagę powyższe wskazówki jak również to, że to właśnie treści wideo są tymi, które są najbardziej wspierane przez samego Facebooka.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, by działać prawidłowo, do celów analitycznych, reklamowych i społecznościowych. Jeżeli nie wyrażasz na to zgody zmień ustawienia swojej przeglądarki.Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce prywatności.

  Zaakceptuj i zamknij to okno
EU Cookie Directive Module Information